Sezon na czereśnie uważam za oficjalnie rozpoczęty. Dziś bowiem na deser wjechało pierwsze w tym sezonie ciasto z czereśniami. Nie mogłam się zdecydować czy zrobić ciastka kruche czy ucierane, ale w końcu zdecydowałam się na zebrę, bo o nią też orosily dzieci. Ciasto wyszło piękne, wysokie I pyszne. Oto przepis:
Składniki:
5 średniej wielkości jajek
1 i 1/4szkl cukru kryształu
1 cukier waniliowy
3szkl mąki pszennej + 1 łyżka
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1szkl oleju
1szkl wody gazowanej
2 płaskie łyżki ciemnego kakao
Świeże czeresnie
Sposób przygotowania:
Składniki należy wyjąć wcześniej z lodówki aby były w temperaturze pokojowej. Jajka utrzeć z cukrem I cukrem wankliowym na jasną puszystą masę. Mąkę (3szkl) przesiać z proszkiem do pieczenia. Wsypać do ubitych jajek. Następnie wlać olej I wodę gazowaną. Zmiksować do połączenia składników. Ciasto podzielić na dwie równe części. Do jednej dodać łyżkę mąki i zmiksować. Do drugiej części dodać kakao I również zmiksować. Blachę o wymiarach 25x25cm wyłożyć papierem do pieczenia. Na środek blaszki wykładać na przemian po 2 łyżki ciasta jasnego i ciemnego. Na wierzchu rozłożyć wydrylowane czeresnie. Ciasto piec ok. 50-60 minut do suchego patyczka w temperaturze 180 stopni. Po upieczeniu wystudzić. Przed podaniem można posypać cukrem pudrem lub polać czekoladą, ale ciastk i bez tego jest pyszne.
SMACZNEGO!!!






Brak komentarzy:
Prześlij komentarz