sobota, 28 grudnia 2019

Sałatka misz - masz

salatka misz masz salatka z rosolu salatka z zupek chinskich salatka z makaronem salatka na sylwestra sylwestrowa swiateczna salatka jarzynowa salatka warzywna

I kolejny przepis na sałatkę ląduje na moim blogu. Może komuś przyda się na Sylwestra lub na inną okazję. Tą sałatkę nazwałam misz - masz, bo jest tu wszystkiego po trochu. Wymyśliłam ją sama, z produktów, które akurat miałam pod ręką. Wyszła smaczna, więc polecam. Oto przepis:

Składniki:
3 marchewki z rosołu
1 pietruszka z rosołu
5 jajek ugotowanych na twardo
3 połówki papryki konserwowej
1 puszka kukurydzy
1 puszka groszku
1 cebula
kilka większych ogórków konserwowych
2 zupki chińskie o smaku kurczaka
sól, pieprz
kilka łyżek majonezu


Sposób przygotowania:
Zupki chińskie przygotowałam według instrukcji na opakowaniu. Makaron odcedziłam od zalewy i przestudziłam go. Warto go na sucho drobno połamać. Marchewki i pietruszkę z rosołu pokroiłam w kostkę i wrzuciłam do miski. Dodałam obrane i pokrojone w kostkę jajka. Paprykę odsączyłam na ręczniku i również pokroiłam w kostkę. Dodałam do miski. Ogórki odsączyłam z zalewy, pokroiłam w kostkę i dodałam do reszty składników. Kukurydzę i groszek odsączyłam na durszlaku i również dodałam do sałatki. Cebulę drobno pokroiłam i wrzuciłam do reszty. Na końcu dodałam wystudzony makaron. Wszystko doprawiłam solą i pieprzem i wymieszałam z majonezem. Sałatkę przełożyłam do salaterek i schłodziłam w lodówce. Najlepsza jest po minimum kilku godzinach chłodzenia.
Zapraszam do wypróbowania pozostałych moich przepisów na sałatki, np.: sałatkę fasolową (link do przepisu: https://wanilioweimprowizacje.blogspot.com/2019/07/saatka-z-biaa-fasola.html), sałatkę makaronową z groszkiem konserwowym (link do przepisu: https://wanilioweimprowizacje.blogspot.com/2019/02/saatka-makaronowa-z-groszkiem.html), sałatkę brokułową z kurczakiem i makaronem (link: https://wanilioweimprowizacje.blogspot.com/2018/01/saatka-brokuowa.html), sałatkę hawajską (link: https://wanilioweimprowizacje.blogspot.com/2017/12/saatka-hawajska.html), sałatkę chińską (link: https://wanilioweimprowizacje.blogspot.com/2018/10/saatka-chinska.html), sałatkę z makaronem z zupek chińskich (link do przepisu: https://wanilioweimprowizacje.blogspot.com/2017/11/saatka-z-zupek-chinskich.html), sałatkę makaronową z szynką konserwową i żółtym serem (link: https://wanilioweimprowizacje.blogspot.com/2019/02/saatka-makaronowa-z-szynka.html) i inne.

SMACZNEGO!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz